Ve dvou se jde lépe i do pekla.

Listopad 2010

Mr. Nobody

26. listopadu 2010 v 15:18 | Macík |  Recenze filmy
pan nikdo
Film jsem si pustil, díky jeho dobrému hodnocení a díky kladným komentářům přátel. Už po začátku jsem si říkal v hlavě WTF? Film mě vůbec nezaujal, k tomu jeho nekonečná stopáž. Několikrát jsem se přistihl, jak koukám z okna, nebo na pomalu se posouvací posuvník filmu. Nakonec jsem si řekl, že ten film není to co by mě mohlo vůbec začít bavit a tak jsem bez jakýchkoliv výčitek vypnul. Nevadí mi, že jsem se nedozvěděl rozuzlení, svůj obrázek o tomto filmu jsem si udělal a to mi stačí.
HODNOCENÍ: 35%

Harry Potter a relikvie smrti

26. listopadu 2010 v 15:13 | Macík |  Recenze filmy
hp7
Do kina jsem se vypravil s knižní znalosti, ale nehodlal jsem film srovnávat, protože vím, že to prostě nejde. Spíš jsem byl jen zvědav, jak si s tím scénarista poradil. Celý film se nese v duchu lesního kempování. Tedy až na první sekvenci a návštěvu ministerstva. Z první části jsem trochu zklamaný, čekal jsem, že to bude více temné, více tajemné, více akční. Zatím se to zdálo jako pilot k druhému dílu, který doufám bude mistrovské dílo nabité akcí, smrtí a zvratů. Co by diváka, který četl knihu mě film samozřejmě v ničem neřekvapuje, tedy až na zpracování lokací, které jsem si občas představoval jinak. Bohužel, v tomto směru mají tvůrci smůlu, protože valná většina diváků četla knihu, jež se stala fenoménem. Musím uznat, že film je podáván svižně a i přes jeho dlouhou stopáž mi to nepřišlo tak dlouhé. Což se týče hereckých výkonů, dosttáváme se na šedivý průměr v rámci Harry Pottera. Musím podotknout, že mužské oko se tu má na co koukat, neb nám hlavní hrdinky vyrostly do krásy, počínaje Ginny. K rozdělení snímku na dva díly se zatím stále přikláním, i když byla tu možnost ořezat dlouhé lesní scény a ze dvou dílů udělat jeden. Nicméně na tom potřebuji vytřískat maximální finanční částku, tak se není čemu divit. Nyní nám nezbývá, než čekat na poslední díl celé sedmidílné ságy.

HODNOCENÍ: 65%

Sebevrazi aneb Love story z onoho světa

10. listopadu 2010 v 22:38 | Macík |  Recenze filmy
Sebevrazi
Značně depresivní film mě donutil začít přemýšlet nad důsledky, příběh ukazuje cestu po smrti hlavního hrdiny. Ukazuje nový náhled na posmrtný život sebevrahů. Myslím, že toto zobrazení je velice zajímavé a značně netypické. Což se týče charakterů, nejsou nějak excelentně zpracované ať už po stránce herecké, nebo scénaristické. Prostředí jako takové je hodně depresivní, což byl i účel. To hodnotím velice pozitivně. Děj v celku svižně utíká, až na některé momenty. Je snadno pochopitelný. Film jako takový bych označil za depresivní a částečně oddechový, běžného diváka určitě neodradí.

HODNOCENÍ: 65%

The Social Network

10. listopadu 2010 v 22:23 | Macík |  Recenze filmy
the social network
Již od chvíle, kdy jsem se dozvěděl, že má film zabývající se tématikou vzniku dnešního fonému facebooku vyjít, jsem se na něj těšil. Nyní, když jsem ho shlédl, nezbývá než smeknout před režisérem. Od první minuty film člověka připoutá. Díky zajímavým momentům, se čas šine velice vpřed. Jelikož všichni znají dnešní podobu facebooku, jsou zvědavý, kdy se ve filmu objeví konečně ta poslední verze.
Díky tomuto snímku, jsem byl překvapen, za jakých okolností facebook vznikl, proč vznikl a kdo ho má na svědomí. Dalo by se to označit za dokument o vzniku facebooku podanný velice skvělým způsobem. V závěru jen dodám, že bych uvítal podobné filmy zaměřující se na vznik i jiných velkých webových nebo počítačových aplikací.

HODNOCENÍ: 75%
By MartX. Copyringht 2008