Ve dvou se jde lépe i do pekla.

Čajovna Siva - Praha

6. září 2010 v 18:59 | Macík |  Recenze čajovny
Na začátku víkendu jsem vycestoval za dvěma velice dobrými přáteli do srdce naší republiky, do hlavního města Prahy. Po sice krátké, ale úmorné cestě do Prahy dálkovým autobusem jsem plný očekávání vstoupil do metra a nechal se odvézt do stanice: Náměstí republiky kde na mě již čekal kpt. Jack a Timmy. Přeskočím, to co je pro Vás nezajímavé a přejdu k části, kdy vcházím do menší místnůstky s pár stoly a přímo proti dveřím je bar. Už nyní nasávám vůni vonných tyčinek a čajů. Můj průvodce mne vede do rohu, kde se vine příkré kulaté schodiště dolů do sklepa. Ve slabém osvětlení rozpoznávám několik gaučů a stolů. Na krátký okamžik usedáme k menšímu stolu. Přichází milá a i pohledná obsluha a donáší nám malé knížečky s nabídkou. Neváhám ani chvíli a nořím se do ní. Netrvá dlouho a objednám si svůj nejoblíbenější čaj, čili Tuareg. Je to jeden z bodů, podle čeho budu hodnotit čajovny. Mí společníci ještě vybírají a tak se rozhlížím. Na několika stolech vidím vodní dýmky, což je další z mých bodů, podle kterých hodnotím. Vzduchem se nesou libé vůně mnohých druhů tabáku a místnost je zahalena do slabého mlžného oparu.

Nakonec i kolegové si vyberou a čekáme, než nám donesou objednanou vodní dýmku a hlavně čaje. Ke všemu dobrému se uvolnilo místo v malé, od ostatních oddělené místnosti. Na zemi leží polštářky kolem dvou nízkých stolů. Usedáme a před námi již stojí velká vodní dýmka. Nechám hostitele prvně potáhnout. Po chvíli se šlauch dostane i ke mně a já okusím směs citrónu a kokosu. Ačkoliv se tato kombinace jeví zvláštní, chutná vcelku dobře. První mínus vidím v tom, že zde používají samozápalné uhlíky, jež mírně kazí chuť.

Po pár potáhnutích na náš druhý stolek staví čaje a už nyní vidím, že Tuareg připravují pečlivě. Nápoj je v kovové konvičce. K němu je přiložena malá sklenka a cukřenka. Ano, jak praví originální recept Tuareg se podává slazený, nebo s možností ho osladit. Tak to činní i obyvatelé Maroka. Nejdříve přivoním. Libá vůně máty v pozadí s vůni Gunpowderu je velice výrazná. Když ochutnám, v puse se mi chuť rozvine. Nejdříve nasládlá, pak přichází mentolová, osvěžující chuť máty a nakonec jemná chuť gunpowderu.

HODNOCENÍ:

Atmosféra:         80%
Obsluha:             75%
Nabídka:             70%
Vodní dýmka:    75%
Čaj:                     85%
____________________
Celkové hodnocení: 77%
 


Komentáře

1 Zdenda Zdenda | Web | 2. listopadu 2013 v 16:36 | Reagovat

Na našich stránkách máme diskuzní fórum o pražských čajovnách, tak pokud by tohle téma někoho zajímalo, tak se budeme těšit na jeho návštěvu na http://nadprahou.cz/diskuse/prispevek/cajovny-praha

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
By MartX. Copyringht 2008