Ve dvou se jde lépe i do pekla.

Festival fantazie

17. června 2010 v 20:35 | Macík |  Mé myšlenky, názory a jné bláboly
Už se to blíží, už to tu bude. Blíží se nám to světelnou rychlostí. V pořadí již patnácté setkání fanoušků sci-fi, fantasy, kriminalistiky, seriálů, knih a mnoho dalšího. Mluvím tu o Festivalu Fantazie, největším festivalu tohoto stylu ve střední Evropě.
A co se tam dá očekávat, co se tam bude dít a jak to tam vypadá? No přeci fantasticky. Ale začnu odpovídat postupně. Očekávat se dá nečekané a mimo toho, několik tisíc lidí v jednom malém městečku v kraji Vysočina, které nese název Chotěboř, se rozroste o dalších několik tisíc fanoušků. Po ulicích se promenádují vojáci z hvězdných válek, v hospodě narazíte na kapitána Jacka Sparow se svou opičkou, jen Černou Perlu už asi propil. Na poště pro změnu narazíte na dvě sličné elfky. Při ranním nákupu potkáte skupinku animé postav. Rytíři jedi, běžně dohlížející nad Galaktickým mírem nyní střeží klid, pořádek na tomto festivalu. Taky tam potkáte vaše oblíbené postavy ze seriálu Battle Star Galactika, drzé skřety, odvážné bojovníky za svobodu, krotitelé duchů, snad celou posádku Seriálu Star Trek, Většinu týmů Star Gate a Star Gate Atlantis a mnoho, mnoho dalších. Vypisováním bych tu mohl strávit celý den a stejně bych zapomněl. Jaké další výhody má tento festival, přeci kvantum lidí se stejnými, nebo s minimálně podobnými zájmy, kteří jsou přátelští a rádi pokecají. Když nebudete mít chuť mluvit, stačí zajít do jedné z mnoha přednáškových místností, kde se dozvíte poutavé informace, které Vás zajímají, anebo můžete navštívit kino sál, kde se promítají nejen staré dobré klasiky, ale i nové filmové snímky. Nejspíše se nejdříve seznámíte se svými spolubydlícími. Na spaní máte na vybranou: stany v hokejové hale, spacáky ve třídách na základní škole či hotel pro náročnější. Kromě hromady fanoušků se tam vyskytnou i známý herci hrající ve vašich oblíbených seriálech či filmech. Budou s nimi besedy a autogramiády.
A kdo zatím vším stojí? Skupina fanoušků sci-fi a fantasy v čele s velkým mužem, Václavem Pravdou, jež je ikonou mezi českými fanoušky fantasy atd. A co je na tom to nejlepší? Je to festival pořádaný fanoušky pro fanoušky tudíž program stojí za to.
Pokud jste tam ještě nebyli tak,  na oficiálních stránkách
naleznete spstu informací.
Pokud jste tam už byli a váháte, tak neváhejte a vydejte se na tuto cestu, určitě to bude stát za to.
A na vás, co ví, že tam jedou, se těším, tak 1. Července naviděnou…
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
By MartX. Copyringht 2008