Ve dvou se jde lépe i do pekla.

Konečně klid

15. ledna 2008 v 20:05 | Macik |  Mé povídky
Hrobové ticho, měkká tráva a jasná noční obloha.
" Co víc si přát?" Zeptal se sám sebe mladík s hnědými kratšími vlasy a modrými očima. Ruce složené pod hlavou. Cítí klid, veškerý stres shromážděný za celý den se pomalu vytrací. Tu a tam slyší z nedalekeho lesa zahoukat sovu. Dokonce se mu chce i spát. Zavřel pomalu oči, které ho pálí po celém dnu straveném před počítačem. Veškerý klid naruší křik, rychle otevře oči, nedýchá, jen tiše naslouchá.
" Asi jsem se zbláznil." řekne s úsměvem pro sebe a zase zavře oči. Měl je zavřené ještě kratší chvíli než před tím a znovu uslyšel ten samý křik. Prudce se posadil a zmateně se rozhlížel po okolí. V okolí se nic nehnulo a žádný hluk se neozval.S nechápavým výrazem zase ulehl. Přemýšlel, co to má být, delší dobu se nic neozvalo a tak po třtí zavřel oči. Výkřik. Tentokrát to ji nevydržel a vstal a došel na okraj lesa, párkrát zavolal, ale odpovědí mu bylo houkání sovy. Poškrábal se na hlavě. Nakonec se rozhodl, že raději pojede domů, nasedl do svého auta zaparkovaného na okraji polní cesty. Byla to stará plechovka, ale na nic lepšího neměl. Rozjel se směrem domů.
Přibrzdil až na kopci. Pohlédl do údolí, kde se rozprostíralo malé městečko zahalené tmou. Jen lampy tvořili jakésy zaříci body. Pomalu sjel do města. Zastavil před omšelým domem, který zdědil po svých rodičích. Oloupaná omítka a špinavá okna dokazovali neudržovanost a pomalé chátrání. Vystoupil z auta a pohlédl na dům. Jasně se mu vybavili vzpomínky na spokojené chvíle strávené zde na dvorku se svou matkou, otcem a jeho mladším bratrem. Už je to sedm let, co se stali účastníky autonehody při které přišli rodiče i jeho bratr o život. Tehdy mu bylo devatenáct a on se s tím půl roku vyrovnával. Hodně mu pomohla přítelkýně, která ho opustila před dvoumi měsícemi. Těžko to nesl, ale vylízal se z toho. Zahnal vzpomínku a zašel do domu. Zamířil rovnou k posteli, kde se v oblečení rovnou natáhl. Pár chvilek a už spal. Ze spánku ho probudil sen. Posadil se celý z pocený na postely. Sen si pamatoval moc dobře. Viděl ječící ženu a pak pohlédl na své ruce od krve. Chvíli přemýšlel. Pak se mu na tváři bjevil spokojený úsměv. Doběhl do kuchyně a pak vzal klíče ze stolku u vchodu. Nasedl do své plechovky, jak své auto nazýval a rozjel se na okraj města. Vystoupil z vozu a dál se vydal pěšky. Chodil sem tam.
Slunce začalo vycházet a pomalu rozednívat. Uslyšel kroky, zmizel v nejbližším křoví. Kolem procházela mladá dívka v černé mikině s kapucí a s džínama. Když byla blízko, vyskočil.Vyjekla a ustoupila o krok zpět. Vyděšeně na něj koukala. Na tváři měl pořád úsměv. Ruku v kapse. Za pár okamžiků z kapsy rychle vytáhl kuchyňský nůž, který po celou dobu svíral křečovitě v kapse. Na nic nečekal, rychle přistoupil k dívce a podříznul jí pod krkem. Rukou jí zavřel ústa, která měla dokořán otevřená. Všude byla spousta krve. Netrvalo ani půl minuty a dívka svěsila ruce podél těla. Pomalu jí položil na chladný asfalt. Pohlédl na ruce, celé od krve. Bylo mu dobře, konečně cítil úlevu. Nůž uopustil na zem a vydal se k autu. Nasedl a vydal se domů. Jel domů s radostným úsměvem. Pomalu se mu klížili oči až je na konec zavřel. Prásk!
Druhý den bylo v místních novinách byl článek. … Včera bylo nalezeno tělo šestnáctileté Veroniky Keilové, která byla zavražděna v brzkých ranních hodinách. Jako hlavní podezřelí byl označen šestadvacetiletý David Horák, který dnes zemřel při autonehodě přibližně ve stejnou dobu, kdy byla zavražděná Veronika...
 


Komentáře

1 Lucifera Lucifera | Web | 15. ledna 2008 v 20:23 | Reagovat

začátek se mi líbí...ale pak je to najednou moc rychlý..a nic se z toho člověk nedoví....měl si to prodloužit...aby to bylo obsáhlý..

2 twinfy twinfy | Web | 27. ledna 2008 v 11:35 | Reagovat

mě se to libi...ae tak kaaždy ma jinej nazor

3 Static Static | 17. února 2008 v 0:25 | Reagovat

Pro zacatek to muze stacit, ale je to krapet fadni a shoda prisudku s podmetem a i/y

4 Galeana Galeana | Web | 10. května 2008 v 18:12 | Reagovat

Je to pěkný. Zase krapek uspěchaný, ale nápad byl pěknej. A ty gramatické chybky se snesou...holt nikdo není dokonalý a já sama bych nechtěla vidět svoje články nepsané ve Wordu, který mi chybky jakž takž opravuje...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
By MartX. Copyringht 2008